EN

دانشنامه سپیدارسیستم

صفحه اصلی

اصول اجرایی حسابداری

علاوه بر مفروضات محیطی در حسابداری، برای ثبت و گزارش گری مالی، به رهنمودها و دستور العمل های روشن تر و مشخص تری نیز نیاز می باشد. این دستور العمل ها که به اصول حسابداری ، مرسوم می باشند در مقایسه با مفروضات حسابداری، بیشتر جنبه اجرایی و کاربردی دارند.

۱۰ روش برای فروش جواهرات

تعداد کمی از فروش ها به اندازه‌ی فروش جواهرات با احساسات انسان ها مرتبط هستند. به عنوان مالک یا مدیر یک جواهر فروشی، شما باید بدانید که در موقع فروش با چیزی فراتر از تکنیک های فروش که بین همه رایج هستند، روبرو هستید.

انبار و انبارداری

انبار و انبارداری از مهم ترین بخش های یک سازمان و یا شرکت هستند، زیرا بخش بزرگی از دارائی های سازمان ها در موجودی های انبار آنها انباشته شده است. موجودي كالاهاي انبار بايد در محل های امن و به صورت منظم نگهداري شود

حسابداری به زبان دیگر

حسابداری (Accounting) عبارت است از فن ثبت، طبقه بندی و تلخیص فعالیت های مالی در قالب اعداد قابل سنجش به پول و تفسیر نتایج حاصله از بررسی این اعداد.حسابداری را زبان تجارت نامند.

چهار C در بازاریابی تصویری قفسه های فروشگاهی

در فرهنگ فروش کالای خرده فروشی و کالاهای گرانقیمت یا خاص، چهار اصل اساسی و تعیین کننده در میزان موفقیت فروش نقش ایفا می‌کنند که به "چهار C در بازاریابی"  موسوم هستند.

استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی یا IFRS چیست؟

استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) ، به مجموعه‌ای از استانداردهای حسابداری گفته می‌شودکه توسط هیات استانداردهای حسابداری بین المللی(IASB) تدوین شده‌اند.

نقش مالیات در توسعه اقتصادی و اجتماعی

مالیات یک نوع هزینه اجتماعی است که شهروندان پرداخت می کنند تا دولت ها بتوانند وظایف مندرج در قانون اساسی را در جهت توسعه اجتماعی و اقتصادی محقق کنند. به همین علت گفته می شود مالیات ابزاری حکومتی برای تامین منابع حکمرانی خوب و برقراری ایستگاه های توسعه ای در هر مقطع برنامه ای و زمانی است.

رزومه کاری چیست؟ چگونه یک رزومه بنویسیم

رزومه کاری (Resume) نوشته ای است که پیشینه سوابق تحصیلی، مهارت های شغلی، تجربیات کاری و مهارتهای فرد جویای کار در آن درج می شود. در واقع شرکت ها و بنگاه های مختلف برای استخدام افراد، نیاز به نوعی پیش زمینه دارند تا بتوانند از میان درخواست های موجود مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایند. از این رو نیاز به داشتن رزومه مناسب برایی فرد متقاضی کار بسیار ضروری می باشد.

برای فروش آماده شوید! (بخش ۲)

در وبلاگ پیشین از اهمیت فروش و بررسی‌هایی آمادگی کامل فروشنده برای فروش کالا نوشتیم. از جمله مطالبی که ارائه شد  داشتن هدف و برنامه‌ای برای پیشبرد فروش بود. شاخص‌های هدف‌گذاری بررسی شد و اهمیت مشورت با خبره روشن شد. در وبلاگ پیش رو سه عامل شناخت از کسب و کار، داشتن اطلاعات از کسب و کار مشتری و شناختت دقیق محصول است.

برای فروش آماده شوید! (بخش ۱)

آمادگی کامل فروشنده برای فروش کالا، از عوامل اصلی و کلیدی است که می‌تواند به یک کسب و کار کمک کند، فروشنده خود را از رقیبان متمایز سازد و مشتری‌های زیادی را برای خود دست و پا کند. ذیل چند نکته مهم برای کسب آمادگی ارائه می‌شود:

ارسال مقاله

خبرنامه سپیدار

به خبرنامه سپیدار بپیوندید

شکیبا باشید

از شما متشکریم