EN

دانشنامه سپیدارسیستم

صفحه اصلی

استفاده از اتوماسیون بازاریابی در شرکت‌های کوچک و متوسط

اتوماسیون بازاریابی چیست؟ در این مطلب به بیان مزایای کلی اتوماسیون بازاریابی، برای کسب و کارها می‌پردازیم و در ادامه مزایای خاص آن را برای کسب و کارهای متوسط و کوچک عنوان خواهیم کرد. این مزایا از مصاحبه‌های انجام شده با کسب و کارها استخراج شده است. در انتها هم خلاصه‌ای از پیش بینی‌هایی که در خصوص پذیرش اتوماسیون توسط کسب و کارهای متوسط و کوچک وجود دارد، ارائه می‌کنیم.

ویژگی‌‌های نرم‌ افزار حسابداری تولیدی سپیدار همکاران سیستم

تولید مانند سایر انواع کسب و کارها نیست. خرده فروشان و خدمات خود را به فروش می‌رسانند. بازرگانان کالایی را می‌خرند و آن را به شیوه‌ای دیگر می‌فروشند. اما تولید کنندگان هستند که با فرایندهای منحصر به فرد خود، محصولات جدید را از ابتدا ایجاد می‌کنند. این می‌تواند به چالش‌های حسابداری تولیدی منجر شود. شرکت‌های تولیدی باید مواد خام و هزینه‌های پردازش خود را حساب کنند. اما آنها همچنین باید ارزش محصولات ساخته شده را به دقت شناسایی کنند تا قیمت‌گذاری سودآوری داشته باشند.

جوهره‌ی کارآفرینی چیست؟

یک اقدام صحیح کارآفرینانه می‌تواند منحنی رشد یک سازمان را تحت تأثیر قرار داده و با ایجاد مزیت رقابتی، امکان موفقیت سازمان در بازار رقابتی را افزایش دهد. رفتار کارآفرینی شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و شیوه‌ها و همچنین استفاده از منابع نوآورانه برای شناسایی و پیگیری فرصت‌ها است. رفتار کارآفرینانه حاصل تمایل به تغییر وضع موجود با بهره‌گیری از خلاقیت و نوآوری است. اکثر مدیران ناموفق، از انجام اقدامات کارآفرینانه اجتناب می‌کنند و به همین دلیل از رقابت با سایر سازمان‌ها باز می‌مانند.

۴ روش تضمینی برای بهبود نقدینگی و قیمت گذاری

برخی مدیران بر این باورند که می‌توانند راهکار‌های رهایی از مشکلات نقدینگی  قیمت گذاری را به راحتی در شرکتشان پیاده کنند. هنگامیکه درصدد انجام این کار برمی‌آیند، اغلب تصمیم‌های عملیاتی ضعیفی چون قرار دادن بهای کمتر برای یک کالا یا پیشنهاد تخفیف را اتخاذ می‌کنند. این‌گونه تصمیم‌ها اثرات مخربی را به همراه داد. در حقیقت یک تصمیم اشتباه موجب می‌شود که حاشیه سود به دلیل مسائل مربوط به نقدینگی از آنچه که هدف‌گذاری کرده بودید، کمتر باشد. روش‌های متنوعی برای بهبود جریان نقدینگی وجود دارد، اما همه آن‌ها با این شرط اجرا می‌شوند که شما از روش قیمت گذاری مطمئن باشید. از آنجایی که شرکت‌ها همواره نگران از دست دادن کسب‌وکار خود هستند؛ مدل‌های قیمت گذاری و آزمایش آن ممکن است از مسیر درست منحرف شود.

چالش‌های مدیران مالی در کار

مدیران مالی باید بتوانند بر چهار چالش اصلی که در شکل‌گیری راهبرد و نوآوری شرکت مؤثر است، فائق شوند تا تجربه رشد پایداری را احساس کنند. رهبران مالی شرکت‌ها با چهار چالش اصلی مواجه هستند. مدیران مالی باید به دنبال شکل‌گیری راهبرد و خلاقیت برای رشد پایدار در شرکت خود باشند که در نتیجه این کارها به توسعه سریع نقش آن‌ها می‌انجامد. اکثر مدیران مالی بیان داشتند که مدیران عامل و سهامداران عموماً از آن‌ها انتظار دارند که بر دانش استفاده از ابزارهای دیجیتال، تحلیل داده و مدیریت ریسک به طور کامل مسلط باشند. آن‌ها همچنین باید بیشتر از قبل با سهامداران و قانون‌گذاران در تعامل باشند.

خرید و فروش فصلی منطبق با قوانین سال ۹۶

با تمدید مهلت ارسال معاملات بهار ۱۳۹۶ تا تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ در نسخه‌های ۴.۹.۲ به بعد، تهیه فایل خرید و فروش فصلی منطبق با قوانین سال ۹۶ امکان پذیر است، علاوه بر آن دریافت فاکتور فروش خدمات از طریق اکسل نیز از دیگر تغییرات مهم و اساسی این نسخه جدید است.

اولین پیام ارسالی از طریق اینترنت چه بود؟

با اینترنت به راحتی می‌توانیم با دوستان و آشنایان خود در هر کجای دنیا در ارتباط باشیم، فرآیندهای کاری خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صورت آنلاین انجام دهیم و حتی کوچک‌ترین کارهای روزمره مانند خرید بلیط سینما و یا یک عدد نان تازه صبحانه را با اینترنت سفارش دهیم. برای ما که به نوعی نسل اینترنت نامیده می‌شویم، یادآوری خاطرات دسترسی به اینترنت هم بسیار لذت بخش است. آن زمانیکه شارژهای اینترنتی DIAL UP را از سوپرمارکت محل تهیه می‌کردیم و  از آن به بعد صبر و حوصله پیش نیاز  وصل شدن به اینترنتی بود که از خاطرات نوستالژیک نسل‌ ماست.   تاریخچه اینترنت

تولید لید یا سرنخ فروش چیست؟

تولید لید یا سرنخ فروش فرآیندی در بازاریابی است که به دنبال جذب علاقه مندان به محصول یا خدمات شرکت به منظور توسعه قیف فروش است. به عبارت بهتر در این فرآیند ما به دنبال مشتری هستیم که علاقه به محصول و خدمات ما دارد و با کسب اطلاعات وی سعی در برقراری رابطه‌ای بلند مدت با این مشتری راغب می‌نماییم. تولید سرنخ فروش معمولاً به وسیله کانال‌های دیجیتال صورت می‌پذیرد و در سال‌های اخیر با ورود شبکه‌های اجتماعی تغییرات گسترده‌ای داشته است. همچنین با افزایش حجم اطلاعات در سطح اینترنت با مشتریانی روبرو هستیم که خودشان با تحقیقات و کسب اطلاعات در رابطه با محصول یا خدماتی که می‌خواهند اقدام به خرید می‌کنند.

بازاریابی بین الملل و راهکارهای ورود به بازارهای جهانی

امروزه شرکت‌ها اعم از تولیدی و خدماتی، برای موفقیت و بقای خود در بازار رقابتی، نیازمند ارائه ارزش بیشتر به مشتریان خود هستند. ارائه ارزش بیشتر، از طریق خلق و کسب مزیت رقابتی پایدار امکان‌پذیر است. خلق و کسب مزیت رقابتی پایدار در بازراهای بین المللی مستلزم طراحی و تدوین اثربخش استراتژی بازریابی بین الملل است.

۵ نکته‌ که حسابداران در مورد آینده حسابداری باید بدانند

امور مالی از فرآیندهای حسابداری سنتی دستی به شیوه‌های انعطاف پذیر، چابک و مبتنی بر تکنولوژی تغییر یافته است. حسابداری جدید، گزارش، تحلیل و آگاهی در زمان واقعی را برای مالکان و حسابداران تسریع بخشیده است. خوش‌بینی زیادی در آینده حسابداری وجود دارد. تا سال 2020 پیش بینی می‌شود که بهره‌وری مالی دو یا سه برابر افزایش خواهد یافت و با این میزان بهره‌وری هزینه‌های سازمانی به میزان 40 درصد کاهش می‌یابد.

ارسال مقاله

خبرنامه سپیدار

به خبرنامه سپیدار بپیوندید

شکیبا باشید

از شما متشکریم