EN

دانشنامه سپیدارسیستم

صفحه اصلی

۵ نکته‌ که حسابداران در مورد آینده حسابداری باید بدانند

امور مالی از فرآیندهای حسابداری سنتی دستی به شیوه‌های انعطاف پذیر، چابک و مبتنی بر تکنولوژی تغییر یافته است. حسابداری جدید، گزارش، تحلیل و آگاهی در زمان واقعی را برای مالکان و حسابداران تسریع بخشیده است. خوش‌بینی زیادی در آینده حسابداری وجود دارد. تا سال 2020 پیش بینی می‌شود که بهره‌وری مالی دو یا سه برابر افزایش خواهد یافت و با این میزان بهره‌وری هزینه‌های سازمانی به میزان 40 درصد کاهش می‌یابد.

۹ اشتباه رایج در مذاکره فروش

اگر  از هر نماینده فروشی بخواهید که سخت‌ترین قسمت کار خودش را توضیح دهد بدون شک "به نتیجه رساندن مذاکره فروش " را نام خواهد برد. فروشندگان بر اساس فروش‌هایی که دارند، درآمد کسب می‌کنند و یا مشتری جدیدی به آن‌ها معرفی می‌گردد. بنابراین به نتیجه رساندن یک معامله دارای اهمیت بالایی برای آن هاست. اگر شما نیز با مذاکره فروش سر و کار دارید و یا فروشنده هستید، چند اشتباه وجود دارد که لازم است برای کسب موفقیت از آنها دوری کنید. در اینجا به 9 مورد از متداول‌ترین اشتباهات ویرانگر که نمایندگان فروش انجام می‌دهند می‌پردازیم.

۳ استراتژی مدیریت منابع انسانی برای استارت آپ ها

از هر مدیرعاملی بپرسید اصلی‌ترین چالش‌های کسب و کار را نام ببرد یکی از مسائلی که در کنار چالش‌های مالی، بازاریابی و ... نام می‌برد مدیریت منابع انسانی و مسائل مربوط به آن است. داشتن استراتژی منابع انسانی نیز مانند سایر استراتژی‌ها از ضروریات سازمان چه برای کسب و کارهای کوچک چه برای سازمان‌های بزرگ است.

۱۰ ویژگی‌ نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار همکاران سیستم

یک پیمانکار در کنار یک تیم حرفه‌ای اجرایی باید از شرایط مالی هر پروژه آگاه باشد. زیربنای مدیریت پروژه‌ها در حقیقت حسابداری پیمانکاری است. حسابداری پیمانکاری ابزاری قدرتمند برای مدیریت مالی هم‌زمان چند پروژه‌ی پیمانکاری است که امکان محاسبه‌ی بهای تمام شده‌ی هر پروژه و قرارداد را در لحظه فراهم می‌کند.

اهمیت مشتری مداری در توسعه کسب‌وکارها

باتوجه به افزایش تعداد شرکت‌های کوچک در تمامی صنایع و ظهور هر روزه استارت‌آپ‌ها، اگر شما هم می‌خواهید موسس یک کسب و کار کوچک موفق و پر سود باشید؛ حتماً باید مشتری مداری را سرلوحه همه امور خود قرار دهید. در راستای مشتری مداری شما می‌توانید نیازهای بازار را شناسایی کنید و با کمک مشتریان محصول یا خدماتی را ارائه دهید، که منحصر به فرد و متناسب با نیاز مشتریان باشد. خدمت یا محصولی که نتواند نیازها، خواسته‌ها و انتظارات مشتریان را برآورده کند، هیچ‌گاه مورد قبول مشتریان قرار نمیگیرد.

محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل

زمانیکه شرکت شما روز به روز بزرگ‌تر و گسترده‌تر می‌شود، استخدام افراد کلیدی در واحدهای گوناگون، یکی از اصول مهم برای بقای شرکت است. یک فرد به محض ورود در شرکت شما، طبق قوانین و اصول استخدامی وزارت کار، در انتهای هر ماه حقوق و دستمزدی دریافت می‌کند. یک باور غلط وجود دارد که محاسبه حقوق و دستمزد امری آسان است و گاهاً با یک فایل اکسل به راحتی انجام می‌گیرد، ولی باید توجه کرد که با افزایش نیروی انسانی، حقوق، بیمه، مالیات و سایر هزینه‌ها، یک خطا در محاسبه می‌تواند برای شما دردسر آفرین باشد!

سیستم دارایی ثابت سپیدار

سیستم دارایی ثابت سپیدار، یک سیستم جامع و یکپارچه است که سادگی در فرایند محاسبه استهلاک اموال، پلاک‌گذاری و کدینگ آن‌ها، سهولت در نگهداری و گزارش‌گيری اطلاعات دارایی‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. کلیه شرکت‌های بازرگانی، خدماتی، تولیدی و پیمانکاری می‌توانند در زمان استفاده از سیستم دارایی ثابت برای ثبت تحصیل، گردش‌های دارایی، محاسبه استهلاک، مدیریت بهتر اموال و دارایی‌های خود، نگهداری و کنترل دارایی‌ها و جلوگیری از اتلاف منابع شرکت، علاوه بر رسیدن به اهداف و ارزش‌های مورد نظر خود، راحتی و آسودگی حساب‌وکتاب را با سیستم دارایی ثابت سپیدار تجربه کنند.

نقش دیجیتال مارکتینگ در کسب‌ و کارهای کوچک و متوسط

در دنیای مدرن امروز، روش‌های سنتی بازاریابی به روشی گران و کم اثر تبدیل شده است و دیجیتال مارکتینگ جایگاه تازه‌ای در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به‌دست آورده است. کسب‌وکارهای امروز، نیازمند روش‌های تازه‌ای است که ارتباط بین مصرف‌کننده و خود را متداوم و مستحکم سازد. در حقیقت گسترش رسانه‌های اجتماعی آغاز یک انقلاب در زمینه ارتباطات به شمار می‌رود که موجب شده مصرف‌کنندگان از یک برند در هر ابعادی انتظار داشته باشند که با آنها تعامل کند و پاسخگوی نیازهایشان در فضای آنلاین و آفلاین باشد.

کاربرد نرم افزار حسابداری در محاسبه دقیق استهلاک اموال

در هنگام خرید یک دارایی همیشه این فکر در میان خریداران وجود دارد، که در آینده‌ای نه چندان دور، اگر قصد فروش آن دارایی را داشته باشند، چقدر از مبلغ پرداختی آنها کاسته می‌شود؟ این مبلغ کاهش‌یافته در بهای تمام شده، همان هزینه استهلاک است. بنابراین هدف از محاسبه استهلاک اموال، سرشکن کردن بهای تمام شده است و نه تعیین ارزش دارایی. به تدریج که از عمر مفید اقتصادی دارایی کم می‌شود، استهلاک آن به طور مداوم به صورت هزینه به عملیات واحد اقتصادی تخصیص داده می‌شود.  

هوشمندسازی کسب‌ و کارها با استفاده از نرم‌ افزار حسابداری

مفهوم هوش در کسب‌و‌کار مجموعه‌ای از نظریات، روش‌ها، فرآیندها، و فناوری‌هایی است که برای تبدیل داده‌های خام به اطلاعات مفید و معنادار استفاده می‌شود. امروزه شرکت‌ها در فرآیندهای مالی با انواع مختلفی از نرم افزار حسابداری و توسعه فرصت‌های جدید مواجه هستند. بهره بردن از فرصت‌های جدید و اعمال یک استراتژی اثربخش می‌تواند مزیت بازار رقابتی و پایداری بلندمدت را به ارمغان بیاورد.

ارسال مقاله

خبرنامه سپیدار

به خبرنامه سپیدار بپیوندید

شکیبا باشید

از شما متشکریم