EN

داستان موفقیت مشتریان سپیدار؛ پایا سابین کیسان

نویسنده: سپیدار سیستم
[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

عموماً شرکت‌ها با جذب مشتریان و ارائه خدمات و محصولات با کیفیت می‌توانند در بازار رقابتی کنونی موفق عمل کنند. این موفقیت تحت تاثیر چندین عامل مهم در کسب‌وکار است که یکی از آن‌ها مدیریت ارتباط با مشتری است.

مدیریت ارتباط با مشتری یکی از فعالیت‌های اصلی شرکت سپیدار سیستم است. ما در سپیدار مفتخریم در طول سال‌ها فعالیت در صنعت نرم افزار حسابداری؛ توانسته‌ایم با مشتریان، ارتباطات بهینه‌ و همیشگی داشته باشیم

شرکت پایا سابین کیسان یکی از ۲۰٫۰۰۰ شرکتی است که از نرم افزار حسابداری سپیدار استفاده می‌کند و  مدیر عامل این مجموعه، جناب آقای احمدی، تجربه کاربری خود از سپیدار را برای ما شرح می‌دهد.

داستان موفقیت مشتریان سپیدار سیستم

 

جناب آقای احمدی، شرکت پایا سابین کیسان در چه زمینه‌ای فعالیت دارد و چه محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهد؟

شرکت ما به عنوان یک شرکت بازرگانی در زمینه طراحی، مشاوره و فروش سیستم‌های تهویه مطبوع فعالیت می‌کند.

در حقیقت ما نمایندگی برند سامسونگ هستیم و در زمینه طراحی و اجرا و فروش سیستم تهویه مطبوع مثل داکت اسپیلت و DVM و سیستم‌های مرکزی تهویه فعال هستیم و همچنین در زمینه طراحی و اجرای سیستم تاسیسات برج‌ها، مکانیکل و الکتریکال هم مشغول به کار هستیم.

از چه سالی مشغول به فعالیت در این حوزه هستید در حال حاضر چند نفر پرسنل دارید؟

تقریباً از سال ۱۳۹۰ در زمینه فروش سیستم‌های تهویه مطبوع، کار خودمون رو شروع کردیم.

در حال حاضر چیزی در حدود ده نفر پرسنل ثابت در زمینه فروش و نظارت سیستم‌های تهویه مطبوع داریم و چیزی در حدود سه گروه ۵ نفره هم در زمینه اجرای تاسیسات و اجرای سیستم‌های تهویه مطبوع داریم.

چه تعداد مشتری دارید؟

در زمینه کاری ما، مشتریان خاص هستند و عدد قراردادها تقریباً عدد بزرگی است و ما در طول ماه تقریباً چیزی در حدود ۶ الی ۸ مشتری داریم که در طول فصل‌های مختلف متغیر هم هستند ولی به طور متوسط در طول ماه بین ۶ الی ۸ عدد مشتری داریم.

برای رفع چه چالشی نرم افزار حسابداری سپیدار را تهیه کرده‌اید؟

اولین مشکلی که ما داشتیم بی نظمی در حساب های مالی شرکت بود و از زمانی که نرم افزار سپیدار را تهیه کرده‌ایم وضعیت سود و زیان شرکت کاملا مشخص شده است و مشکل بعدی که درگیر بودیم بحث مالیات بود که مهمترین قسمت برای یک شرکت بازرگانی است.

از طریق نرم افزار سپیدار خیلی راحت گزارش‌های مالی رو اماده می‌کنیم که مورد تایید اداره مالیات هم است و زمان ارایه گزارش مالیاتی در بازه زمانی کم گزارش‌ها به صورت دقیق آماده می‌شود و مزیت سپیدار نسبت به سایر نرم افزارها سهولت در کار کردن با نرم افزار است.

خود من هم به شخصه می‌توانم به راحتی با نرم افزار کار کنم و هر زمان که بخواهیم می‌توانیم صورت مالی شرکت را مشاهده کنیم و این سهولت در کار برای قسمت حسابرسی شرکت و حسابدارهای ما هم مشهود است.

 سه ویژگی مهم سپیدار را چه می‌دانید؟

  • سهولت در کار کردن با نرم افزار
  • خطای کم در حسابرسی‌ها و مورد تایید بودن سازمان‌های دولتی و مالیاتی
  • پشتیبانی مناسب

نقش نماینده در رضایت فرآیندهای مالی کسب‌وکار شما چه بوده است؟

زمانی که شرکت‌ها از وضعیت مالی خود و مقدار سود و زیان خود آگاه می‌شوند که اینکار توسط مسئولین مالی در هر شرکت مشخص می‌شود. می‌توانند سیاست‌های آینده شرکت را به صورت دقیق‌تر آماده کنند و به نظر من وجود یک تیم قوی حسابداری و حسابرسی و یک نرم افزار حسابداری خوب یه ضرروت برای تمامی شرکت‌ها است و موفقیت شرکت‌ها منوط به داشتن چنین افراد و امکاناتی است.

 

این مطالب را نیز بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه سپیدار

برای دریافت آخرین فایل های کاربردی و مطالب وبلاگ به خبرنامه سپیدار بپیوندید

شکیبا باشید

از شما متشکریم