EN

ارسال لیست بیمه از طریق اینترنت

نویسنده: تهمينه فيروزی نژاد شيرازی
[تعداد: 110    میانگین: 4/5]

ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی از طریق اینترنت و همچنین دریافت فیش حق بیمه

کارفرمایان و بیمه شدگان محترم می‌توانند نرم افزار(برنامه) لیست بیمه (نسخه ۲٫۷) را از اینجا دانلود کنند و بر روی کامپیوتر/سیستم خود نصب نمایند و مراحل زیر را جهت تهیه لیست انجام دهند:

سیستم تهیه و ارسال لیست بیمه

• ثبت اطلاعات و مشخصات کارگاه
• ثبت اطلاعات پرسنل
• از منوی عملیات ایجاد لیست ماهیانه
• ثبت ریزکارکرد
• تهیه دیسکت
جهت آموزش تصویری و مرحله به مرحله نرم افزار(برنامه) لیست بیمه تامین اجتماعی می‌توانید اینجا کلیک نمایید و آموزش‌های گام به گام را مشاهده نمایید.

ارسال اینترنتی لیست بیمه

در صورتی که لیست بیمه ماهیانه خود را بصورت حضوری به شعبه تامین اجتماعی و کارگزار‌ها ارائه می‌کنید کافی است دو فایلی که توسط نرم افزار ایجاد شده را بر روی سی دی یا دی وی دی رایت کرده و به شعبه مربوطه تسلیم کنید و فیش حق بیمه خود را اخذ نمایید.

و در صورتی که رمز ارسال لیست اینترنتی را دریافت کرده اید، بعد از تهیه دیسکت توسط نرم افزار(برنامه)، مراحل زیر را انجام دهید:

تنظیم و ارسال لیست بیمه از طریق اینترنت

 1. به آدرس اینترنتی https://samt.tamin.ir مراجعه نمایید.
تنظیم و ارسال لیست بیمه از طریق اینترنت

شماره یا کد ملی کارفرما یا نماینده را در بخش (فیلد) نام کاربری و رمز عبور که شامل عدد و حروف است را ثبت نمایید.
به موارد زیر توجه فرمایید:
حتما کلید CAPS LOCK روشن باشد. جهت روشن کردن CAPS LOCK کلید آن را فشار دهید.

صفحه کلید حتما بصورت انگلیسی (EN) باشد. جهت تغییر زبان از کلید shift+alt استفاده نمایید.

اگر پس از این مرحله با صفحه پایین جهت تغییر رمز مواجه شدید طبق دستورالعمل زیر اقدام کنید:

ورود به سیستم لیست بیمه تامین اجتماعی

الف) در سطر کلمه عبور قدیم، رمز اینترنتی چاپ شده را ثبت نمایید.
ب) در سطر کلمه عبور جدید، رمز مورد نظرتان را وارد نمایید. (جهت تقویت رمز، می‌توانید از ترکیب عدد و حروف استفاده نمایید.)

ج) در سطر نام کلمه عبور جدید، رمز مورد نظرتان را مجددا ثبت کنید و در نهایت بر روی گزینه “تغییر کلمه عبور” کلیک نمایید.

 1. از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه بارگذاری لیست بیمه را انتخاب نمایید.

بارگزاری لیست بیمه

 1. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید نام و کد کارگاه و شعبه مورد نظر را مشاهده خواهید کرد. فایل DSKKAR00.dbf را برای اطلاعات ماهیانه کارگاه‌تان و فایل DSKWOR00.dbf را برای اطلاعات ماهیانه بیمه شدگان (پرسنل بیمه شده) انتخاب کنید و بر روی کلید بارگذاری کلیک نمایید.

تنظیم لیست بیمه تامین اجتماعی

۵٫ صفحه‌ای پیش روی شما قرار می‌گیرد که شامل اطلاعات کارگاه، اطلاعات کارفرما، دستمزد، مبلغ حق بیمه، شماره لیست و غیره است. اگر از اطلاعات لیست بیمه را تایید می‌کنید بر روی گزینه ارسال به شعبه کلیک کرده، پیغامی که نمایش داده می‌شود را تایید نموده و جهت پردازش اطلاعات اندکی صبر کنید.

ارسال لیست بیمه

 1. از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه “مشاهده فهرست لیست‌ها” را انتخاب نمایید.

لیست بیمه

 1. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید اگر وضعیت درخواست در حالت تایید نهایی بود در بخش انتهای جدول روی علامت ذره بین کلیک کنید.

لیست بیمه

 1. مشخصات لیست برای شما قابل مشاهده است و در پایین مشخصات گزینه دریافت برگ پرداخت را انتخاب کنید. اندکی به بخش پایین صفحه بروید. برگ پرداخت مربوط به لیست ارسالی را مشاهده خواهید نمود. با کلیک بر نسخه چاپی آن را انتخاب کنید. برگ پرداخت (فیش حق بیمه) در فرمت فایل pdf قابل دانلود است. در این مرحله می‌توانید فایل مربوطه را پرینت بگیرید و حتما شناسه پرداخت را یادداشت نموده و بصورت غیر حضوری از طریق بانک مربوطه، حق بیمه خود را پرداخت کنید.

مشاهده اطلاعات لیست بیمه تامین اجتماعی

لیست بیمه

فرایند به پایان رسیده است و می‌توانید مرورگر خود را ببندید.

نکات مهم ارسال لیست بیمه از طریق اینترنت:

 • همواره به گزینه وضعیت درخواست توجه داشته باشید. وضعیت درخواست، پیگیری شما را تسهیل خواهد کرد و شامل ۵  وضعیت است:
 • وضعیت غیرقابل ارسال (به رنگ قرمز):لیست بیمه دارای خطا است. معمولا کد کارگاه اشتباه وارد شده است. لیست بیمه را حذف کنید و مجددا اقدام نمایید.

خطاهای سایت شامل دو مدل خطاست :

 1. بازدارنده   ۲٫ هشدار

خطاهای بازدارنده اجازه ارسال اطلاعات را نمی دهند ولی موارد هشدار صرفا جهت اطلاع بوده و در صورت ارسال اطلاعات و اشتباه بودن آن عواقب به عهده شرکت خواهد بود .

 • ثبت اولیه(به رنگ آبی):در این حالت، لیست بیمه در سیستم ثبت شده است و شما می‌توانید آن را حذف نمایید و یا به شعبه ارسال گردد.
 • ارسال به شعبه: دراین حالت یا وضعیت، لیست بیمه برای پردازش اطلاعات به شعبه ارسال شده است؛ فرایند پردازش حداقل چند دقیقه به طول می انجامد. در صورتی که نهایتا پس از ۲۴ ساعت وضعیت لیست تغییر نکرد، می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۱۴۲۰ و یا پست الکترونیکی crm@taminn.org تماس حاصل نمایید. می‌توانید از این طریق پردازش لیست بیمه خود را پیگیری نمایید.
 • پس از مشاهده وضعیت ارسال به شعبه  شما می توانید از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه مشاهده فهرست لیست ها، ادامه وضعیت لیست ارسال شده خود را پیگیری نمایید و از وضعیت آن آگاه شوید.
 • عدم تایید نهایی: در این وضعیت پردازش لیست بیمه در شعبه با خطا یا error مواجه شده است؛ پس از یررسی و حل و فصل خطاها، لیست را مجددا آپلود یا بارگذاری کنید. همچنین می‌توانید از طریق شماره‌های اعلام شده خطا را پیگیری نمایید.
 1. نام کارگاه اشتباه انتخاب شده است – مربوط به شرکتهای پیمانکاری
 2. نام کارگاه اشتباه انتخاب شده است – تغییر مدیر عامل شرکت و اعلام کد ملی مدیر عامل قبلی در شرکتی دیگر به عنوان مدیر عامل ( مراجعه به بیمه و پر کردن فرم مربوط به اصلاح اطلاعات مدیر عامل و تحویل آن به شعبه و دریافت شناسه و پسورد جدید برای ورود به سایت )
 3. اشتباه در ثبت نام یکی از پرسنل توسط کاربران بیمه – عدم ثبت نام به علت باطل نکردن دفترچه بیمه قبلی فرد که تحت تکفل یکی از والدین یا همسر خود بوده و به نام خود شماره بیمه ندارد . (مراجعه فرد مربوطه به شعبه بیمه فردی که احت تکفلش قرار دارد و ابطال دفترچه قبلی و دریافت کد به نام خودش )
 4. عدم مطابقت اطلاعات کلی لیست با ستون های لیست ارسالی ( در ابتدای متن اشاره شد که ۲ فرم بارگذاری می گردد ) – می توان از نرم افزار DBF Reeder استفاده و داده ها را کنترل کرد .
 5. تغییر و یا اشکال در اطلاعات یکی از پرسنل قدیمی ( که با ارسال نامه و مراجعه به شعبه بیمه اصلاح می گردد )

 

 • تایید نهایی:در این وضعیت، پردازش لیست بیمه در شعبه مورد نظر با موفقیت انجام شده است و شما می توانید برگ پرداخت  (فیش حق بیمه) را دریافت کنید.

به کانال تلگرام سپیدار سیستم بپیوندید

این مطالب را نیز بخوانید

23 دیدگاه در “ارسال لیست بیمه از طریق اینترنت

 1. باسلام
  لیست بیمه خود را ارسال نموده ام ، برای یکی از پرسنل خطای کد ملی میدهد، ۵ سال است برای این پرسنل خود لیست بیمه با همین کد ملی را میفرستم، برای چی در این لیست خطا میدهد ، چیکار کنم؟ ممنون

  • سلام
   شما می توانید روی لیست بیمه ی خود نامه به شعبه تامین اجتماعی بزنید و درخواست رفع مشکل را بدهید. پس از بررسی مشکل شما را حل خواهند کرد

 2. محمد بوری در گفت:

  با سلام
  فایل های خروجی سیستم حقوق ما txt هستند
  متاسفانه خروجی dbf نمی دهد
  نرم افزاری برای تبدیل آن ندارید؟؟؟

  تشششششششششکر

 3. سلام ، من اولین باره میخوام لیست بیمه وارد کنم ، برای لیست بیمه و ارسال آن به دارایی باید جدیدا چه برنامه ای رو دانلود کنم؟؟ کلا باید چکار کنم ، راهنمایی میکنید لطفا

 4. محمد حسن در گفت:

  مرخصی زایمان چقدراست آیا بیمه حقوق پرسنل را پرداخت میکند آیاحق بیمه ماهانه پرسنل درزمان مرخصی را بایدکارفرمابپردازد و مدرارک لازم برای ارائه به بیمه شامل چه چیزهایی است.

  • مرخصي زايمان ۶ ماه است .
   بله بيمه بعد از مراجعه فرد مذكور و ارائه مدارك پزشكي (نسخه پزشك + شناسنامه نوزاد+ساير مدارك مورد نياز ) به ايشان پرداخت خواهد داشت . در دوره مرخصي هيچ پرداختي از بابت حقوق به پرسنل انجام نمي شود ولي عيدي و سنوات ايشان جزء هزينه هاي ماهانه كارفرما خواهد بود و هر دو مبلغ در انتهاي سال مي بايستي براي ۱ سال كامل لحاظ شود .
   با مراجعه به شعبه بيمه ليست مدارك مورد نياز به همراه فرمهاي مربوط به پرسنل تحويل مي گردد .

  • براي ثبت نام پرسنل جديد مي بايستي مراحل ذيل را پيش ببريد :
   ۱٫ شخص بيمه شده تحت تكفل كسي نباشد .
   ۲٫ در صورتي كه تحت تكفل پدر ، مادر و يا … مي باشد ، مي بايست شخص مذكور به شعبه تامين اجتماعي كه در آنجا برايشان بيمه رد مي شده است مراجعه كنند و دفترچه اي را كه بواسطه پدر و يا مادر و … دريافت كرده اند باطل نمايند.
   ۳٫ مجددا به شعبه شركت مراجعه و ثبت نام كنند.

 5. لیست بیمه اسفند را رد کردم برای هر فرد ۲۹ روز زدو سه نفر هستن و برای لیست کلی ۸۷ روز زدم خطای آن در سایت میزنه “تعداد روزهاي کارکرد در ماه جاري نبايد از تاريخ ليست بيشتر باشد”
  لطفا راهنمایی کنید

  • اين خطا مربوط به عدم تطابق اطلاعات روز كاركرد است . اطلاعات روز كاركرد معمولا با ماه نيز سنجيده مي شود بر فرض مثال اسفند ماه امكان ثبت ۳۱ روز كاركرد را ندارد و يا اطلاعات ليست با اطلاعات هدر مطابقت ندارد . براي كنترل بهتر از DBF reader استفاده كنيد .

 6. هوشنگ اکبری در گفت:

  سلام
  من لیست رو ارسال و برگه رسید و فیش پرداختی رو دریافت کردم ولی بعدا متوجه شدم مبلغ ۱۶۵۰۰تومان در کل حق بیمه کمتر محاسبه کرده ام آیا راحلی وجود دارد؟

  • • اگر اطلاعاتی را در یکی از لیست های بیمه اشتباه بارگذاری و لیست را تائید و در همان ماه متوجه اشتباه بشویم می توانیم با مدارک ذیل به بیمه مراجعه کرده و اطلاعات را اصلاح کنیم. ولی در صورتی که در ماه های دیگر متوجه این اشتباه بشویم اصلاح مذکور امکان پذیر نمی باشد . مدارک مورد نیاز:
   ۱٫ فیش حقوقی شخص یا اشخاصی که اطلاعات آنها اشتباه شده است .
   ۲٫ قرارداد کاری
   ۳٫ CD اطلاعات صحیح
   ۴٫ نامه در خواست انجام اصلاح خطاب به تامین اجتماعی شعبه مربوطه و شرح موضوع

 7. با سلام متآسفانه رمز ورودم پاک شد هر چقدر وارد میکنم برای ارسال لیست بیمه جدید خطا ورود رمز را میزنه و نمیتونم وارد بشم خواهشمندم راهنمایی بفرماییو.

 8. با سلام و احترام
  چطور از فایل بیمه در نرم افزار پرینت بگیرم، همان قسمتی که مشخصات کارگاه و بیمه شادگان رادرفورد یک صفحه می آورد.؟ با تشکر

  • با توجه به فرمت DBF فایل با نرم افزارreader DBF امکان مشاهده فایل و بررسی آن را دارید ولی برای پرینت اطلاعات می توانید از نرم افزار مالی سپیدار استفاده کنید که امکان گرفتن پرینت این اطلاعات را دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه سپیدار

برای دریافت آخرین فایل های کاربردی و مطالب وبلاگ به خبرنامه سپیدار بپیوندید

شکیبا باشید

از شما متشکریم