EN

تنظیم و ارسال اینترنتی لیست بیمه تامین اجتماعی

نویسنده: شایان پسران سید بنکدار
[تعداد: 5    میانگین: 4.2/5]

گام به گام با مراحل تنظیم و ارسال اینترنتی لیست بیمه تامین اجتماعی و همچنین دریافت فیش حق بیمه

کارفرمایان و بیمه شدگان محترم می‌توانند نرم افزار(برنامه) لیست بیمه (نسخه ۲٫۷) را از اینجا دانلود کنند و بر روی کامپیوتر/سیستم خود نصب نمایند و مراحل زیر را جهت تهیه لیست انجام دهند:

سیستم تهیه و ارسال لیست بیمه

• ثبت اطلاعات و مشخصات کارگاه
• ثبت اطلاعات پرسنل
• از منوی عملیات ایجاد لیست ماهیانه
• ثبت ریزکارکرد
• تهیه دیسکت
جهت آموزش تصویری و مرحله به مرحله نرم افزار(برنامه) لیست بیمه تامین اجتماعی می‌توانید اینجا کلیک نمایید و آموزش‌های گام به گام را مشاهده نمایید.

در صورتی که لیست بیمه ماهیانه خود را بصورت حضوری به شعبه تامین اجتماعی و کارگزار‌ها ارائه می‌کنید کافی است دو فایلی که توسط نرم افزار ایجاد شده را بر روی سی دی یا دی وی دی رایت کرده و به شعبه مربوطه تسلیم کنید و فیش حق بیمه خود را اخذ نمایید.

و در صورتی که رمز ارسال لیست اینترنتی را دریافت کرده اید، بعد از تهیه دیسکت توسط نرم افزار(برنامه)، مراحل زیر را انجام دهید:

بیمه تامین اجتماعی

 1. به آدرس اینترنتی https://samt.tamin.ir مراجعه نمایید.

لیست بیمه تامین اجتماعی

شماره یا کد ملی کارفرما یا نماینده را در بخش (فیلد) نام کاربری و رمز عبور که شامل عدد و حروف است را ثبت نمایید.
به موارد زیر توجه فرمایید:
حتما کلید CAPS LOCK روشن باشد. جهت روشن کردن CAPS LOCK کلید آن را فشار دهید.

صفحه کلید حتما بصورت انگلیسی (EN) باشد. جهت تغییر زبان از کلید shift+alt استفاده نمایید.

اگر پس از این مرحله با صفحه پایین جهت تغییر رمز مواجه شدید طبق دستورالعمل زیر اقدام کنید:

ورود به سیستم لیست بیمه تامین اجتماعی

الف) در سطر کلمه عبور قدیم، رمز اینترنتی چاپ شده را ثبت نمایید.
ب) در سطر کلمه عبور جدید، رمز مورد نظرتان را وارد نمایید. (جهت تقویت رمز، می‌توانید از ترکیب عدد و حروف استفاده نمایید.)

ج) در سطر نام کلمه عبور جدید، رمز مورد نظرتان را مجددا ثبت کنید و در نهایت بر روی گزینه “تغییر کلمه عبور” کلیک نمایید.

 1. از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه بارگذاری لیست بیمه را انتخاب نمایید.

بارگزاری لیست بیمه

 1. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید نام و کد کارگاه و شعبه مورد نظر را مشاهده خواهید کرد. فایل DSKKAR00.dbf را برای اطلاعات ماهیانه کارگاه‌تان و فایل DSKWOR00.dbf را برای اطلاعات ماهیانه بیمه شدگان (پرسنل بیمه شده) انتخاب کنید و بر روی کلید بارگذاری کلیک نمایید.

تنظیم لیست بیمه تامین اجتماعی

۵٫ صفحه‌ای پیش روی شما قرار می‌گیرد که شامل اطلاعات کارگاه، اطلاعات کارفرما، دستمزد، مبلغ حق بیمه، شماره لیست و غیره است. اگر از اطلاعات لیست بیمه را تایید می‌کنید بر روی گزینه ارسال به شعبه کلیک کرده، پیغامی که نمایش داده می‌شود را تایید نموده و جهت پردازش اطلاعات اندکی صبر کنید.

مشاهده لیست بیمه تامین اجتماعی

 1. از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه “مشاهده فهرست لیست‌ها” را انتخاب نمایید.

مشاهده فهرست لیست ها

 1. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید اگر وضعیت درخواست در حالت تایید نهایی بود در بخش انتهای جدول روی علامت ذره بین کلیک کنید.

مشاهده فهرست لیست

 1. مشخصات لیست برای شما قابل مشاهده است و در پایین مشخصات گزینه دریافت برگ پرداخت را انتخاب کنید. اندکی به بخش پایین صفحه بروید. برگ پرداخت مربوط به لیست ارسالی را مشاهده خواهید نمود. با کلیک بر نسخه چاپی آن را انتخاب کنید. برگ پرداخت (فیش حق بیمه) در فرمت فایل pdf قابل دانلود است. در این مرحله می‌توانید فایل مربوطه را پرینت بگیرید و حتما شناسه پرداخت را یادداشت نموده و بصورت غیر حضوری از طریقبانک مربوطه، حق بیمه خود را پرداخت کنید.

مشاهده اطلاعات لیست بیمه تامین اجتماعی

فرایند به پایان رسیده است و می‌توانید مرورگر خود را ببندید.

نکات مهی که باید توجه داشته باشید:

 • همواره به گزینهوضعیت درخواست توجه داشته باشید. وضعیت درخواست، پیگیری شما را تسهیل خواهد کرد و شامل ۵  وضعیت است:
 • وضعیت غیرقابل ارسال (به رنگ قرمز):لیست بیمه دارای خطا است. معمولا کد کارگاه اشتباه وارد شده است. لیست بیمه را حذف کنید و مجددا اقدام نمایید.
 • ثبت اولیه(به رنگ آبی):در این حالت، لیست بیمه در سیستم ثبت شده است و شما می‌توانید آن را حذف نمایید و یا به شعبه ارسال گردد.
 • ارسال به شعبه: دراین حالت یا وضعیت، لیست بیمه برای پردازش اطلاعا به شعبه ارسال شده است؛ فرایند پردازش حداقل چند دقیقه به طول می انجامد. در صورتی که نهایتا پس از ۲۴ ساعت وضعیت لیست تغییر نکرد، می توانید با شماره تلفن ۶۴۰۱۵ و یا ۶۶۹۰۹۶۲۰ ۰۲۱ و ۶۴۰۱۵۰۰۱ ۰۲۱ و یا پست الکترونیکی crm@taminn.org تماس حاصل نمایید.می‌توانید از این طریق پردازش لیست بیمه خود را پیگیری نمایید.
 • پس از مشاهده وضعیت ارسال به شعبه  شما می توانید از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه مشاهده فهرست لیست ها، ادامه وضعیت لیست ارسال شده خود را پیگیری نمایید و از وضعیت آن آگاه شوید.
 • عدم تایید نهایی: در این وضعیت پردازش لیست بیمه در شعبه با خطا یا error مواجه شده است؛ پس از یررسی و حل و فصل خطاها، لیست را مجددا آپلود یا بارگذاری کنید. همچنین می‌توانید از طریق شماره‌های اعلام شده خطا را پیگیری نمایید.
 • تایید نهایی:در این وضعیت، پردازش لیست بیمه در شعبه مورد نظر با موفقیت انجام شده است و شما می توانید برگ پرداخت  (فیش حق بیمه) را دریافت کنید.

همچین بخوانید:

جزئیات افزایش حقوق و مزایای کارگران در سال ۹۵

به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم حقوق و دستمزد سپیدار همکاران سیستم آشنا شوید.

این مطالب را نیز بخوانید

4 دیدگاه در “تنظیم و ارسال اینترنتی لیست بیمه تامین اجتماعی

 1. باسلام
  لیست بیمه خود را ارسال نموده ام ، برای یکی از پرسنل خطای کد ملی میدهد، ۵ سال است برای این پرسنل خود لیست بیمه با همین کد ملی را میفرستم، برای چی در این لیست خطا میدهد ، چیکار کنم؟ ممنون

  • سلام
   شما می توانید روی لیست بیمه ی خود نامه به شعبه تامین اجتماعی بزنید و درخواست رفع مشکل را بدهید. پس از بررسی مشکل شما را حل خواهند کرد

 2. محمد بوری در گفت:

  با سلام
  فایل های خروجی سیستم حقوق ما txt هستند
  متاسفانه خروجی dbf نمی دهد
  نرم افزاری برای تبدیل آن ندارید؟؟؟

  تشششششششششکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه سپیدار

به خبرنامه سپیدار بپیوندید

شکیبا باشید

از شما متشکریم